Лідери країн «Великої сімки» ухвалили заяву щодо України

2

Лідери «Великої сімки» на саміті в японській Хіросімі ухвалили спільну заяву щодо війни в Україні. G7 пообіцяла продовжувати надавати Україні оборонну допомогу, засудила дії росії та її ядерний шантаж, а також пообіцяла працювати над відстеженням російських алмазів, щоб надалі запровадити обмеження експорту.

Про це йдеться в заяві, оприлюдненій на сайті Білого Дому.

Лідери цих країн підтвердили, що їхнім зобов'язанням є надання Україні фінансової, гуманітарної, військової та дипломатичної підтримки стільки, скільки потрібно. Вони пообіцяли запровадити додаткові санкції та заходи проти Росії та тих, хто підтримує її військові дії.

Основні пункти цього документу:

  • Безвідповідальна ядерна риторика росії, підрив режимів контролю над озброєннями та заявлений намір розмістити ядерну зброю в Білорусі небезпечні та неприйнятні.
  • Країни G7 вітають дипломатичні зусилля президента Володимира Зеленського та підтримують його Формулу миру. «З метою життєздатного повоєнного мирного врегулювання ми, як і раніше, готові досягти домовленостей разом з Україною, а також зацікавленими країнами та установами про стійку безпеку та інші зобов'язання, щоб допомогти Україні захистити себе».
  • G7 стурбована захопленням та мілітаризацією росією Запорізької атомної електростанції.
  • Лідери G7 зобов'язалися продовжувати надавати Україні допомогу в галузі безпеки, допоки вона захищається від російської агресії, пристосовуючи підтримку до потреб.
  • G7 обіцяє допомагати Україні у відновленні, вітає зусилля щодо боротьби з корупцією та закликає до продовження реалізації ефективної програми реформ.
  • Лідери «Великої сімки» обіцяють і надалі вводити санкції проти росії та обмежувати її можливості фінансувати війну, зокрема шляхом скорочення доходів від енергоносіїв. «Ми продовжимо тісно співпрацювати з метою обмеження торгівлі та використання алмазів, здобутих, оброблених або вироблених у росії, і взаємодіятимемо з ключовими партнерами з метою забезпечення ефективного виконання майбутніх скоординованих обмежувальних заходів, у тому числі за допомогою технологій відстеження».
  • G7 закликає треті країни негайно припинити надання матеріальної підтримки російській агресії, інакше їм доведеться зіткнутися із серйозними наслідками.
  • G7 продовжить зусилля, щоб росія заплатила за довгострокове відновлення України.
  • «Велика сімка» підтримує притягнення до відповідальності за воєнні злочини, зокрема через міжнародні механізми, наприклад, Міжнародний кримінальний суд.

Нагадаємо, Голова Європейської ради Шарль Мішель заявив, що на саміті G7 обговорять питання про передання винищувачі F-16 для України.

Крім того, Президент України Володимир Зеленський відвідає зустріч лідерів G7.

Про саміт G7 в Хіросімі 2023 року

У 2023 році головування у G7 перейшло до Японії. Саміт стартував сьогодні, 19 травня, й продовжуватиметься до 21 травня.

Крім лідерів країн «Групи семи» (куди входять Франція, США, Канада, Британія, Німеччина, Японія та Італія), на захід запрошено глав Бразилії, Австралії, В'єтнаму, Індії, Індонезії, Островів Кука, Союзу Коморських Островів та Південної Кореї. На зустріч G7 мають також приїхати голова ЄК Урсула фон дер Ляйєн, голова Євросоюзу Шарль Мішель та генсек ООН Антоніу Гутерріш. Саміт 2023 року став першим для прем'єр-міністра Італії Джорджі Мелоні та глави уряду Британії Ріші Сунака.

Однією із центральних тем саміту «Великої сімки» є ситуація в Україні. В уряді Британії повідомили, що прем'єр Ріші Сунак має намір виступати за посилення підтримки Києву.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: