На онлайн-аукціоні Prozorro.Продажі відбудеться перший «пілотний» пул кредитів

01ddc687a8d69c1ff6850dcfb40bad34_preview_w440_h290
Фото ілюстративне: з відкритих джерел

Прозорро.Продажі з реалізації першого «пілотного» пулу активів, сформованого за новим підходом.

Про це повідомили в пресслужбі Prozorro.Продажі.

Там розповіли, що торги відбудуться 25 вересня. Там Фонд планує планує права вимоги за 91 договором, що перебувають на балансі банків ПАТ «Промінвестбанк», АТ «МР БАНК», АТ «МЕГАБАНК». Усі активи у пулі обʼєднані за спільною ознакою — усі позичальники цих банків здійснювали свою діяльність чи ж продовжують працювати у сфері оптової та роздрібної торгівлі. 

З-поміж обʼєднаних у пул активів кредити, забезпечені транспортними засобами, об’єктами житлової та комерційної нерухомості тощо. Стартова ціна пулу — 66,6 млн гривень. 

Раніше включені до пулу активи виставлялися на продаж окремими лотами щонайменше чотири рази, але не знайшли свого покупця. 

За інформацією Prozorro.Продажі, починаючи з серпня 2023 року Фонд формуватиме пули з кредитів суб’єктів господарювання, які перебувають на балансі банків, що ліквідуються, за новим галузевим підходом. Такий «пілотний проект» сприятиме подальшому розвитку ринку проблемних активів в Україні та їхній ефективній реалізації через державні онлайн-аукціони. 

Зокрема директор департаменту консолідованого продажу активів Фонду гарантування вкладів Олександр Кульчицький розповів, що до «пілотного проекту» будуть залучені чотири банки, які передані в управління Фонду уже після початку повномасштабного вторгнення: ПАТ «Промінвестбанк», АТ «МР БАНК», АТ «МЕГАБАНК» та АТ «Банк Січ». Загальна заборгованість юридичних осіб перед цими банками перевищує 90 млрд грн. Майже 48% за сумою заборгованості – на рахунках підприємств переробної промисловості, ще 17% – оптової та роздрібної торгівлі, 12% – підприємств постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря.

Крім того, СЕО Прозорро.Продажі Сергій Бут повідомив, що ФГВ — один з найбільших організаторів онлайн-аукціонів в державній системі Прозорро.Продажі.

«Лише з початку повномасштабної війни Фонд за підсумками електронних торгів в системі залучив 4.6 млрд гривень для розрахунків із кредиторами банків, що ліквідуються, з них понад 3.5 млрд гривень — від продажу активів саме цих чотирьох банків. Конкуренція на торгах з реалізації майна ПАТ «Промінвестбанк», АТ «МР БАНК», АТ «МЕГАБАНК» та АТ «Банк Січ» також вища у порівнянні з активами інших банків — понад 3 учасники. Сподіваємось, що “пілотний проект” Фонду та пули активів відкриють нові можливості для бізнесів, які готові сьогодні розвивати цілі галузі», — зазначив Сергій Бут.

В Prozorro.Продажі зазначили, що торги з продажу першого «пілотного» пулу пройдуть за голландською моделлю аукціону — це торги на пониження ціни, під час яких початкова вартість лота покроково знижується, аж поки хтось з учасників не зупинить зниження. Далі відбувається етап закритих цінових пропозицій: інші учасники можуть запропонувати ціну, вищу зафіксованої. Переможцем стає той, хто запропонував найбільшу суму.

Кошти, отримані від продажу активів, будуть спрямовані на розрахунки із кредиторами банків, що ліквідуються. Уся інформація про хід та результати торгів буде відкрита та доступна для всіх охочих на офіційному сайті Прозорро.Продажі. 

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що «єОселя» запрацювала у житлових об'єктах, які перебувають на етапі будівництва.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: