У Варшаві фермери розпочали масштабний протест

image-88
Польські фермери почали масштабний протест у Варшаві. Фото: REUTERS/Kacper Pempel

Польські аграрії вийшли на протест у Варшаві 27 лютого. Зібралось близько 30 тисяч осіб.

Про це пише польське видання Rzeczpospolita.

За даними видання, протестувальники зібралися перед Палацом культури і науки у Варшаві. На мітингу присутня поліція, вона супроводила колону до Сейму і канцелярії уряду.

При цьому повідомляється про «досить напружену атмосферу». Незважаючи на прохання організаторів, протестувальники використовують піротехніку.

«Сейм уже оточений бар'єрами. Поки що поліції там більше, ніж фермерів, але з іншого боку вулиці вже стоять перші протестувальники», — йдеться в повідомленні.

Фермери хочуть, щоб влада відмовилася від «шкідливих пропозицій Зеленого курсу», закрила кордони від «неконтрольованого припливу агропродовольчої продукції з країн, що не входять до ЄС». Також фермери вимагають захистити тваринництво в Польщі.

Удень 27 лютого організатори протесту провели зустріч зі спікером Сейму Шимоном Головнею. Вони не зустрінуться з міністром сільського господарства Чеславом Секерським, оскільки він зараз перебуває у Брюсселі.

Що передувало?

У листопаді торік у Єврокомісії заявили, що можуть розпочати каральну процедуру щодо Польщі, якщо Варшава не вирішить питання із блокадою пунктів пропуску на кордоні з Україною. Наступного місяця польський очільник Мінінфраструктури Даріуш Клімчак розповів, що уряд шукає компроміси із перевізниками.

Тоді ж польські далекобійники відновили блокаду одного із головних пунктів пропуску на кордоні з Україною. Невдовзі до блокади приєднались й польські фермери. Ці акції тривають й донині.

16 січня перевізники досягли згоди з урядом Польщі щодо «певних умов» і заявили, що призупинять свої протести з 17 січня до 1 березня.

З 20 лютого протестувальники Польщі поблизу шести пунктів пропуску на кордоні з Україною почали жорсткішу блокаду. Окрім цього, неподалік пункту пропуску «Медика — Шегині» польські аграрії висипали з вагона українське зерно. Того ж дня пані генеральний консул Польщі у Львові Еліза Дзвонкевич попросила вибаченя в українців через дії своїх співвітчизників на польсько-українському кордоні.

У лютому Україна розробила та пропонує Польщі план деблокади кордону.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: