Цього тижня у Львові діятимуть мобільні пункти щеплення: від чого можна вакцинуватися

щеплення
ілюстративне фото/gov.ua

Цього тижня у Львові працюватимуть мобільні пункти вакцинації, де можна буде швидко та у зручний для себе час зробити щеплення від небезпечних недуг. Пункти діятимуть 25 – 28 квітня в межах Всесвітнього тижня імунізації. Охочих запрошують приходити і вакцинуватися.

Про це повідомляє міська рада.

Вакцинуватись можна від усіх небезпечних захворювань (згідно з календарем профілактичних щеплень), а також від COVID-19.

Мобільні пункти працюватимуть:

  • 25 квітня: з 10:00 до 14:00 у Парку культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького (головний вхід з вул. Вітовського).
  • 25 – 28 квітня: з 11:00 до 17:00 у Центрі Довженка (пр. Червоної Калини, 81).

«На сьогодні вакцинація залишається єдиним надійним способом уберегти себе від важких інфекцій. Бо саме вакцина «вчить» імунну систему розпізнавати вірус і боротися з ним. Люди продовжують мігрувати в межах країни і поза її межами, а це постійні скупчення, плюс стреси і хвилювання, ослаблений імунітет. Все це, на жаль, сприяє швидшому поширенню інфекцій, тому невакциновані люди є у небезпеці. Дуже просимо подбати про своє здоров’я та зробити планові щеплення, яких не зробили раніше», - наголошують у міському управлінні охорони здоров’я. 

Мобільні пункти працюватимуть у співпраці управління охорони здоров’я Львівської міської ради та Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України

Про календар профілактичних щеплень

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку вакцинація запобігає 3,5–5 мільйонам смертей від таких захворювань, як дифтерія, правець, кашлюк, грип та кір. Особливо вразливі до таких хвороб діти і дорослі, які не мають щеплень взагалі або пропустили якесь із щеплень за графіком. 

Тож важливо дотримуватися Національного календаря профілактичних щеплень. Це документ, що містить перелік обовʼязкових профілактичних щеплень та оптимальні строки їх проведення. В Україні Національний календар профілактичних щеплень передбачає імунізацію проти 10 захворювань: туберкульозу, гепатиту В, кору, епідемічного паротиту (свинки), краснухи, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та хіб-інфекції.

Коли і від чого вакцинуватися:

  • Гепатит В: протягом першої доби життя, а потім у 2 та 6 місяців.
  • Туберкульоз: одне щеплення у проміжку між 3 і 5 добами життя.
  • Кір, паротит, краснуха: у 12 місяців та 6 років.
  • Дифтерія, правець: у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 та 16 років. Дорослі, щеплені за календарем, потребують ревакцинації проти дифтерії і правця кожні 10 років: у 26, 36, 46, 56 і так далі років. 
  • Кашлюк: у 2, 4, 6, 18 місяців.
  • Поліомієліт: інактивована вакцина (ІПВ) – у 2 та 4 місяці, оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ) – у 6 та 18 місяців, а також 6 та 14 років.
  • Хіб-інфекція: у 2, 4 та 12 місяців. 

Вакцинація є безкоштовною

Усі вакцини, передбачені Національним Календарем профілактичних щеплень, наявні в Україні і є безоплатними. Тож перевірте, чи має ваша дитина всі необхідні щеплення відповідно до віку. Згадайте, чи отримали ви ревакцинацію упродовж останніх 10 років. Подбайте також про вакцинацію (у т. ч. і бустерними дозами) проти COVID-19 – вона не входить до Національного календаря, але також є доступною і безплатною.

Якщо графік вакцинації порушений

Якщо ви маєте порушений графік вакцинації (пропустили якесь зі щеплень), це не значить, що треба розпочинати курс імунізації спочатку. Проте вкрай важливо надолужити пропущені щеплення якомога швидше незалежно від того, скільки минуло часу. Тож зверніться до терапевта, сімейного лікаря чи педіатра – спеціаліст допоможе вам скласти індивідуальний графік щеплень.

ілюстративне фото/gov.ua

Звертаємо увагу, що цей матеріал є ознайомчим, його не варто сприймати як підґрунтя для вставлення діагнозу. Якщо вам потрібна допомога, зверніться до фахівця.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: