Не знала діагноз 23 роки: у Львові врятували жінку із рідкісною хворобою кишківника

352785451_210335988505971_6185273426560865262_n
Фото: Перше медичне об'єднання Львова

Львівські хірурги прооперували 47-річну пацієнтку із рідкісною хворобою Крона, яку діагностовують у 30 людей серед 100 тисяч.

Про це розповіли у Першому медичному об'єднанні Львова.

Там кажуть, що Тамара родом із Волинської області. Роками вона не могла нормально харчуватися та не знала про недугу. Пацієнтці 23 роки тому видаляли апендицит. Тоді хірург помітив зміни кишківника та скерував на обстеження. Тоді молода жінка не взяла до уваги рекомендації лікаря.

Проблеми почалися пізніше, коли з'явився біль, порушення травлення, анемія, а живіт збільшився в розмірах. Згодом пацієнтка могла їсти лише дитяче харчування.

«Через страх почути якийсь страшний діагноз, каже Тамара, вона не зверталася за медичною допомогою і займалася самолікуванням. До спеціалістів Лікарні Святого Пантелеймона пані Тамара звернулась вже у вкрай важкому стані, коли остаточно втратила працездатність. Після обстеження наші медики приголомшили пані Тамару діагнозом: в неї хвороба Крона», — розповідають лікарі.

Пояснюють, що це специфічне запальне аутоімунне захворювання шлунково-кишкового тракту, за якого імунна система людини розпізнає слизову оболонку травного каналу як чужорідну і атакує її. Трапляється у 30 людей на 100 тисяч. Вилікувати хворобу Крона неможливо. Проте, дотримуючись призначень та рекомендацій, можна досягти тривалої ремісії і значно покращити якість життя.

Читайте також: Непомітні: чого ми не знаємо про рідкісні хвороби і які перешкоди спіткають таких людей

Львівські медики виявили, що через довготривалу відсутність правильного лікування в Тамари розвинулась хронічна кишкова непрохідність. Були спайки та незворотне ураження окремих ділянок кишківника та брижі. Тож у ході операції хірурги розділили всі спайки та виконали резекцію уражених ділянок товстої та тонкої кишки. Вже за тиждень Тамару виписали додому. У пацієнтки попереду післяопераційна реабілітація.

Раніше ми розповідали, що у Львові медики прооперували 39-річного чоловіка, який мав вроджену ваду кишківника. Про хворобу він дізнався лише два роки тому. 

У Першому ТМО міста повідомили, що Дмитро не міг їсти та ходити в туалет. Впродовж двох років чоловік мучився від постійного болю в животі, здуття та закрепів. Після цього він звернувся до медичного закладу, де йому встановили діагноз: доліхосигма — подовження сигмоподібної кишки. В нормі її довжина — до 40 см, у Дмитра ж вона була — близько 70 см.  

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: