ГУР: росіяни продовжують звозити військову техніку до енергоблоків Запорізької АЕС

ЗАЕС
Фото: Енергоатому

Окупанти й надалі використовують Запорізьку атомну електростанцію як логістичну та військову базу. Зокрема вони зосередилися на території першого, другого та четвертого енергоблоків.

Про це повідомили в Головному управління розвідки.

Там зазначили, що біля кожного енергоблока протягом одного дня може перебувати від 5 до 20 одиниць техніки. На цих майданчиках на постійній основі перебуває особовий склад росіян, бронетехніка та вантажівки. Кількість транспорту та військовослужбовців постійно змінюється.

За словами розвідки, ротація відбувається приховано під час комендантської години (з 23.00 до 5.00). Всі вантажівки щільно затентовані. Також є інформація, що в транспорті може знаходитися боєприпаси та вибухівка.

У Головному управлінні розвідки розповіли, що співробітників чергових змін, які мають проводити огляд енергоблоків щонайменше 1-2 рази на тиждень, не допускають на контрольовану територію.  Крім того, тих, хто намагався провести контрольні обходи, піддавали побиттям та катуванням. Декілька з них перебувають в госпіталі у важкому стані.

Коли окупанти захопили ЗАЕС?

Окупанти захопили Запорізьку АЕС 4 березня 2022 року.

Серед ночі цього дня керівник пресслужби станції Андрій Туз повідомив, що росіяни обстріляли енергоблоки Запорізької АЕС у Енергодарі. Унаслідок цього виникла пожежа. Рятувальників спершу не допускали до ліквідації, погрожуючи обстрілом. Ворожий вогонь влучив у один із енергоблоків: у разі вибуху — ядерна небезпека загрожувала б усій Європі.

Президент Володимир Зеленський терміново звернувся до європейців із закликом звернути на проблему увагу, адже буде повторення трагедії на Чорнобилі 1986 року, однак у шість разів масштабніше.

12 березня керівник ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін розповів, що на Запорізькій АЕС зібрали керівний персонал і повідомили, що тепер станція знаходиться у власності «Росатому». Зеленський заявив, що наразі російськими військовими окупована частина Запорізької АЕС, однак там присутні українські технічні спеціалісти.

У квітні міністр енергетики України Герман Галущенко говорив, що ситуація щодо технічної експлуатації ЗАЕС погіршується. Також повідомлялося, що вороги займаються мародерством. 

Ситуація на Запорізькій АЕС у травні: що відомо

10 травня в «Енергоатомі» розповіли, що окупанти планують евакуювати тисячі працівників ЗАЕС. Зокрема, мовиться про тих робітників, що підписали договори з різними підприємствами «Росатому». Майже від самого початку окупації усім працівникам атомної електростанції заборонили виїзд з Енергодару. Крім того, сім'ї деяких працівників окупанти вивезли до Росії.

16 травня за словами «Енергоатому», працівникам ЗАЕС заборонили спілкуватися між собою під час роботи на станції. Причина такого нововведення проста – Росія так намагається приховати кількість техніки та замаскувати свої вогневі позиції.

Також цього дня в «Енергоатомі» наголосили, що на Запорізькій атомній електростанцій росія зосередила більш ніж 2 тисячі 500 озброєних солдатів. Їх там більше, ніж самого персоналу захопленої станції.

22 травня в Енергоатомі повідомили, що Запорізька атомна електростанція  переходить в режим блекауту. Однак «Укренерго» відновило лінію електропередачі, яка живить станцію.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: